Все записи автора AndreyZp

ЗАЗ 968м — електрична схема. Частина 1: Схема запуску

Отже, сьогодні розберемося про електричні апарати, машини і проводку, яка знаходиться під капотом. В особливості схему ввімкнення запалювання і стартера.

Під капотом знаходяться наступні основні електричні апарати і машини:

- стартер

стартер

- генератор

генератор

-реле стартера — служить для подачі напруги на втягувальне реле стартера. Має наступні виводи:

к — на вивід поступає напруга від замка запалювання при положенні 2 (ввімкнення стартера)

к — керувальний масовий контакт. Керується реле блокування. Якщо на контакт подана маса, реле стартера ввімкнена. При знятті маси з контакту реле стартера вимикається, робота стартера автоматично припиняється.

б — плюс, живлення реле. За деякими схемами плюс поступає постійно від клемми стартера, за деякими від загального дроту запалювання. Рекомендується зробити другим методом.

с — вивід, який дає плюс на втягувальне реле стартера.

- реле блокування — служить для автоматичного вимкнення стартера після запуску двигуна і неможливості його подальшого пуску при працюючому двигуні, а також сигналізації лампою «АБ» на панелі приладів про несправність генератора.

Має наступні виводи:

~ (дві штуки) — до виводів підключаються виводи обмотки статора генератора. За цими виводами контролюється напруга, що генерується генератором. Принцип роботи реле буде описаний надалі.

РС — отримує плюс від реле стартера у момент ввімкнення стартера.

ЛК — сигнальний масовий вивід. Дає масу на реле стартера і лампу «АБ» на панелі приладів.

Реле — регулятор — служить для регулювання вихідної напруги генератора незалежно від частоти його обертів.  Регулятори можуть бути встановлені різних типів і модифікацій, в основному всі виводи однакові, а саме:

+ (або Б) — плюс для живлення реле-регулятора;

- Ш — вивід на обмотку збудження генератора. Збудження реле-регулятором керується по масі.

____________________________________________________

Загальне живлення схеми.

Схема отримує постійний плюс від виводу «+» АКБ.

(на схемі виділено червоним кольором)

схема живлення

Постійно під напругою знаходяться виводи 30 і 30/1 замка запалювання.

У мене дріт від плюсової клеми АБ іде з багажника в салон під торпедою, звідти виходить і підходить до 5 запобіжника. Від 5 запобіжника іде на замок запалювання.

Ввімкнення запалювання.

(на схемі виділено зеленим кольором)

схема запалювання

При повороті ключа в положення 1 (ввімкнена запалювання) подається плюс на клему 15 замка запалювання. Від клеми 15 замка отримує живлення котушка запалювання, вивід «+» реле регулятора, в деяких випадках «+» реле стартера в залежності від схеми і збірки.

Дріт іде від замка запалювання через весь кузов (жмут іде під стелею зверху, потім в районі заднього скла вниз заводиться до капоту). Підключається до виводу ВК-Б котушки запалювання (так само і у безконтактному запалюванні, але просто на вивід «Б» котушки запалювання (з виводу Б буде отримувати живлення комутатор). Також по паралельній гілці підключається до виводу «+» реле-регулятора, і в деяких схемах до виводу «Б» реле стартера.

Ввімкнення стартера.

(на схемі виділено помаранчевим кольором)

схема стартера

При повороті ключа в положення 2 (ввімкнена стартера) контакт 50 замка запалювання отримує напругу. Від нього іде дріт з загальним пучком під капот, де підводиться до клеми «К» реле стартера і по паралельній гілці до виводу «РС» реле блокування.

Робота схеми.

При ввімкненні запалювання отримує живлення система запалювання. При безконтактному запалюванні схема отримує одразу 12 В на вивід «Б» котушки запалювання. При контактному запалюванні плюс подається на вивід «ВК-Б» котушки, а далі через резистор (встановлений там же на котушці) на низьковольтну обмотку. Резистор ділить напругу приблизно в два рази, при стандартній роботі двигуна котушка запалювання живиться від «+» запалювання, резистор напругою приблизно 6 В. Якщо стоїть безконтактне запалювання, схема БСЗ отримує прямий плюс, комутатор отримав після ввімкнення запалювання (подачі +) і готовий до роботи.

Також живлення отримав «+» реле-регулятора. Останній готовий до регулювання вихідної напруги генератора.

Двигун не працює, ротор генератора нерухомий, генератор не виробляє струм.

Виводи «~» від обмотки статора, підведені до реле блокування, знеструмлені. Реле блокування подає масу на вивід «ЛК». Від цієї маси загоряється лампа «АБ» в панелі приладів (плюс отримує від замка запалювання). Також маса підведена до котушки ввімкнення реле стартера РС.

При переводі ключа в положення 2 (ввімкнення стартера) подається плюс на вивід К реле стартера. Якщо на перший вивід К поданий плюс, а на другий вивід К подана маса (від реле блокування), реле стартера вмикається.

Вмикаючись, реле стартера подає плюс на втягувальне реле стартера.

Втягувальне реле стартера спрацьовує і вмикає стартер. При цьому від додаткового виводу на стартері (див. схему стартера) подається 12 В на вивід ВК котушки запалювання. Котушка запалювання отримує прямі 12 В в обхід резистора. В момент пуску напруга АКБ знижується внаслідок великого навантаження стартером, і штатної напруги через резистор не вистачає для живлення низьковольтної котушки. Тому подається прямі 12 В на момент роботи стартера, щоб компенсувати просідання напруги.

Після того, як двигун запустився, оберти двигуна піднялися, генератор обертається і починає генерувати напругу. Генерація напруги свідчить про високу частоту обертання (у порівнянні зі стартерною), а значить свідчить про успішний пуск і роботу двигуна. На клемах «~» реле блокування з’являється напруга, яку дає генератор. Реле блокування знімає масу з виводу «ЛК». Контакт «К» реле стартера втрачає масу, реле стартера вимикається, а з цим автоматично вимикається стартер. Також втрачає від виводу «ЛК» масу лампа АБ на панелі приладів. Лампа гасне, сигналізує водієві про роботу генератора. У випадку з безконтактним запалюванням від стартера не під’єднується додаткова подача напруги. Безконтактна система запалювання отримує постійний плюс 12 В і розрахована на просідання напруги під час запуску.

Якщо з якихось причин генератор вийшов з ладу, з виводів «~» на реле блокування напруга спадає (або відсутня), реле блокування подає масу на вивід «ЛК». Лампа «АБ» на щитку приладів знову отримує масу, загоряється і сигналізує водієві про несправність генератора (слід не плутати роботу генератора і зарядку АБ. Навіть при робочому генераторі і великому навантаженні на бортсистему можлива розрядка АБ).

Як встановити двигун в ЗАЗ-968м в гаражних умовах

Я думаю ще є немало людей, у кого в гаражі стоїть дідовський запорожець, який стоїть і чекає свого часу. Але з урахуванням поточних цін, зарплат і можливостей, багато людей почали задумуватися — а не повернути цей автомобіль до експлуатації. В будь якому разі краще везти декілька мішків картоплі у запоріжці, ніж тримати два відра в руках в трамваї. А якщо взяти до уваги поточні промислові можливості в області електроніки, хімії тощо, за недорогу ціну той самий запорожець можна привести в доволі комфортний стан.

На даний момент купити робочий двигун для ЗАЗ-968 не є чимось важким, двигунів сповна в продажі (звісно, б/у а також після реставрації). На 2016 рік вартість робочого двигуна з частковим навісним (генератор, карбюратор, трамблер) — порядка 1000 — 1200 грн.

Отже, розкажу як в гаражних умовах встановити двигун на цю інженерну розробку автоЗАЗа.

Потрібно 4 людини, трос (автомобільний наприклад), металічна або дерев’яна палка довжиною під 2 м, крипіжний метиз (два болта М10 для кріплення коробки до дна, 4 болта М8 для кріплення саблі (кронштейна с подушками) до кузова, 4 гайки для кріплення двигуна до коробки (увага, крок різьби у гайок менше стандартного).

Зніміть з двигуна генератор. Він буде заважати пройти по висоті.

Приберіть все зайве, тросики, шлангочки.

20160430_124326

Підтягніть під дно коробку передач, трошки підніміть і зафікусуйте її задній кронтшейн болтами до кузова, але не затискаючи, на декілька обертів, щоб задня частина коробки трималася і вільно ходила на кронтшейні. Передня частина коробки буде лежати на полу.

Припідніміть задню частину запоріжця на рівень «цеглини». Вага задньої частини без двигуна не велика, тому дві людини спокійно руками за задню частину піднімають, два інших підкладають цеглини під задні колеса (не забудте зафіксувати передні колеса щоб прости господи автомобіль не покатився). Після підкладки цеглин закантуйте двигун через низ в підкапотний простір. Двигун можна покласти на фанеру і затягнути.

20160430_190316

Далі потрібно зістикувати двигун з коробкою передач. У нас цей процес вийшов з першого разу. Кантуючи  двигун, коробку передач за саблю, попасти шпильками в отвори і зафіксувати.

20160430_191002

З’єднайте двигун з коробкою міцно. Далі за допомогою такої конструкції як на фото, на палку накручений трос (не накручуйте просто по колу, фіксуйте довжину вузлами), двоє піднімають всю конструкцію (двигун з коробкою) догори. Завдяки тому що з іншої сторони коробка прикручена, набагато легше попасти в отвори на кузові.

Ми одразу не піднімали в попадання. Підняли всю конструкцію і підкладали дерев’яні планки до майже повного рівня висоти. Після підкладання дерев’яшок совісність крабів і отворів на кузові була до 10 мм. Далі по сторонам, спокійно припідняли і закрутили саблю до кузова. Не забудте затягнути коробку передач до кузова під дном.

20160430_195342

Нічого складного в цій роботі немає. Робити все обережно, роботи на 2 години… І двигун з коробкою передач встановлено ;)

Удачі )

___

Теги для пошуковиків:

- Як встановити двигун на ЗАЗ-968м

- Як встановити двигун на Запорожець

- поставити двигун на Запорожець ЗАЗ-968м

- встановити двигун на ЗАЗ-968м Запорожець

- как поставить двигатель на Запорожец

- поставить двигатель на ЗАЗ-968м

- установка двигателя на Запорожец ЗАЗ 968-м

- Engine Zaporozhets ZAZ-968

- Engine installation on the ZAZ-968

 

Як додати музику в ВК (вконтакте)

Останнім часом ВК розійшовся не на жарт і почав активно вилучати музику. Останньою краплею було вилучення пісні «Нам с тобой» Віктора Цоя. Пісня повінстю вилучена з пошуку,  а при додаванні (із особистого диску з юності) отримуємо ось таку картину:

Без імені

Аудіозапис був вилучений правовласниками. ЦОЙ ЖИВ.

І як би ви не додавали файл, яке б ім’я та метаданні не давали б файлу, ВК не приймає його. Все дуже просто. Під час додавання файлу він порівнюється на рівні звукових частот, при чому на певному рівні, не на усьому діапазоні (для збільшення швидкості порівняння з базою). Тому файл так просто не додасться.

В цій статті я росповім, як це можна зробити. І ця стаття не для того, щоб ви порушували права правовласників аудіозаписів. Запам’ятайте — це тіпа заборонено. Так, прилюдію закінчили, тепер за діло.

Є така чудова программа — Adobe Audition.

Закидуємо в неї аудіофайл, який хочемо залити в ВК.

Без імені1

Ага. Файл є. Тепер зайдіть в:

Еффекти — Фільтр і ЭКВ - FFT Фільтр

Зверху, там де Взірці вибираємо

«Убрати шум мікрофону»

Без імені1

Застосовуємо, чекаємо поки закінчиться обробка.

Зберегаємо файл.

Все. Нашу справу зроблено, ВК чудово прийме ваш файл.

БУДТЕ УВАЖНІ!

ЦЯ СТАТТЯ НАПИСАНА НЕ З МЕТОЮ ПОРУШЕННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ, А З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ НАВИКІВ РОБОТИ ІЗ ПРОГРАММОЮ Adobe Audition І СИСТЕМОЮ ЧАСТОТНИХ ПЕРЕВІРОК СЕРВЕРІВ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ! БУДЬ ЯКЕ ПОРУШЕННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ ЗАБОРОНЕНО І КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ

Дякую за увагу, Слава України.

 

 

# теги

додати в контакт в ВК музику вилучення правовласником вилучена музика додати.

Моя підбірка акордів до файних пісень

Отже, підбірка простих акордів до пісень версія 2. Акорди переважно легкі та найбільш росповсюджені. Блатні акорди виключені, підбиралося з різних сайтів (переважно amdm.ru, oduvanchik.net).

Усі аккорди вибрані з простого «вуличного» ряду:  Am, Dm, Em, E7, E, A7, G, Gm, C, F.

В архіві є фотографії акордів, які використані в підбірці.

Список пісень:

Наутилус — Прогулки по воде

Юрий Антонов — Зеркало

Сергей Никитин — я спросил у ясеня

Кино — Восьмиклассница

Александр Барыкин — Букет

Кино — Малыш

Юрий Антонов — Если любишь ты

Юрий Антонов — Я иду тебе на встречу

Рождество — Молодость

Ариэль — В краю магнолий

Игорь Николаев — Мельница

Кино — Видели ночь

Земляне — Трава у дома

Кино — Кукушка

Юрий Антонов — Давай не будем спешить

Альфа — Гуляка

Олег Ануфриев — Пенся о друге

Кино — Перемен

Кино — Кончится лето

Юрий Антонов — Двадцать лет спустя

Юрий Антонов — Море

Юрий Антонов — Я вспоминаю

Юрий Антонов — Несет меня течение

Юрий Антонов — Наша жизнь

Веселые ребята — Бологое

Веселые ребята — Мы бродячие артисты

Электроклуб — Кони в яблоках

Юрий Антонов — От печали до радости

Юрий Антонов — Вот как бывает

Юрий Антонов — На высоком берегу

Юрий Антонов — Золотая лестница

Юрий Антонов — Поверь в мечту

Юрий Антонов — Белый теплоход

Юрий Антонов — а где то

Веселые Ребята — не волнуйтесь Тетя

Юрий Антонов — Не забывай

Юрий Антонов — о тебе и обо мне

Юрий Антонов — Анастасия

Юрий Антонов — Наша магистраль

Веселые ребята — Автомобили

Юрий Антонов — Стеклянная ночь

Юрий Антонов — Мой путь прост

Юрий Антонов — Если пойдем вдвоем

Земляне — Каскадеры

Юрий Антонов — Каникулы

Юрий Антонов — Маки

Сергей Васюта и гр. Сладкий сон — На белом покрывале января

Юрий Антонов — Крыша дома

 

Завантажити:

http://andreyzp.ho.ua/FILES/Guitar.zip

 

 

 

 

Автомобільна електрика. пара: акумулятор — генератор

Сьогодні хотілося б поговорити про  два головних джерела струму в автомобілі — акумулятор і генератор. Багато людей про них чули, проте багато людей не знають особливості і умови роботи останніх. У багатьох з нас автомобілі радянського виробництва і, мабуть, багато з нас зіштовхувалося із проблемою відмови пуску двигуна із за низького рівня заряду батареї (акумуляторної, звісно), особливо взимку.  То давайте трошки ознайомимося із цими електричними приладами.

У кожного з нас в автомобілі є акумуляторна батарея (надалі буду казати або акумулятор, або батарея щоб кнопки на клавіатурі менше зношувалися). І багато з нас знає, що коли двигун не працює, то всі прилади працюють від акумулятора. Сперечатися з цим ніхто не буде. Акумуляторна батарея представляє собою пластиковий (раніше був дерев*яний) ящик, у якому набрані, зазвичай, шість акумуляторів. Вони всі між собою з*днані послідовно, ми ж з вами тікі бачимо два виводи — плюс та мінус. Є акумулятори, які вимагають обслуговування — зверху відкручується кришечка, треба контролювали рівень та щільність електроліту,  а є вже такі, де водіям полегшили та спростили ці процедури — закритий акумулятор, там рівень вже буде постійним згідно заводу.

Повернемося у більш старі часи. Коли є автомобіль, в нього є фари, світло в салоні, є двигун. Як багато з нас бачили в старих фільмах, водій заводив двигун вручну. Вручну провертав колінчатий вал за допомогою важеля, який в народі так і називали «стартер».  Двигун, отримавши від сили водія обертання підхопився, завівся і надалі працює сам. Працює і генератор, який виробляє струм. Все добре, автомобіль працює :) Коли водій вимикає двигун автомобіля, генератор зупиняється, все світло гасне, а якщо потрібно знов завести двигун, водію потрібно знову вийти на вулицю і вручну обертати двигун.

Звісно, це робить великий дискомфорт для водія. Тому слід було розробити такі пристрої, які могли би самі провернути двигун, задати йому той початковий оберт, щоб він сам схопився і почав працювати від власної енергії (згоряння палива). Як це зробити? Як його прокрутити? Відповідь знайшли за допомогою електричної енергії. До нашого паливного двигуна можна під*єднати електричний двигун. Коли нам потрібно завести ДВЗ, то ми подаємо струм на електричний двигун, він починає обертатися і обертати за собою бензиновий (чи дизельний, без різниці, тому надалі не буду на це звертати увагу) двигун. Обертання пішло, наш ДВЗ завівся, електричний двигун вимкнули і все добре. Все працює, силу водія тепер заміняє електричний двигун.  Цей електричний двигун називається стартером. Ми про нього нижче ще поговоримо, але повернемося ближче до теми. Отже, в нас є електричний двигун, його поставили з потрібною потужністю, щоб останньої вистачило на прокрутку ДВЗ до потрібної швидкості, але у нас нічим давати струм стартеру. Звісно можна на кожному стовбі вішати розетку, протягнути кабель, увімкнути виделку, стартер від розетки отримає живлення, розкруте наш ДВЗ, вимкнули дріт з розетки і поїхали. Уявили картину :) смішно :) Вірно. Тому треба мати власну «розетку» в автомобілі. Звісно що електростанцію за собою возити трохи незручно, тому інженерам довелося шукати інші методи та засоби.

Було обрано наступне: на автомобілі мати власне джерело електричної енергії, яке може її віддавати незалежно від роботи усіх інших систем машини в цілому. Тобто не важно, працює бензиновий двигун чи ні, надуті колеса чи ні, таке джерело, яке здатне було би нам дати потрібну кількість енергії коли нам потрібно. Звісно що безкоштовний сир буває тільки у мишоловці. Тому щоб там був цей запас енергії, останню потрібно туди «закачувати». Ось це і є наш акумулятор. Це таке хімічне джерело енергії, яке здатне отримувати та накоплювати у певних мірах та обсягах електричну енергію (шляхом перетворення у хімічну, але це вже ми глибоко залазимо) а при потребі її віддати. Я не буду розповідати що таке ККД акумулятора, що звісно він зі втратами нам менше поверне, але це нам не потрібно.  Нам головне розуміти, що ось він, є акумулятор, його можна зарядити електричною енергією, а коли нам треба, її звідти брати і віддавати на стартер. Стартер нам прокруте ДВЗ і ми досягли мети — водій завів двигун без особливих фізичних навантажень не виходячи з автомобіля. А в якості бонусу ми ж можемо цю електричну енергію, яку накопичили в батареї брати і на власні потреби. Не тільки ж в нас стартер є. В нас є лампочки в салоні, наразі магнітоли тощо.  І завдяки акумулятору ми стали більш незалежні від ДВЗ. Нам не обов*язково його заводити, щоб в салоні або кузові вантажного автомобіля увімкнути світло. В нас є джерело струму, воно нам готове його давати (в певних звісно обсягах).

Які ж вимоги ми можемо пред*явити до акумулятору. По перше він не повинен бути великим за габаритними розмірами, він не повинен займати багато місця, АЛЕ, при цьому, він повинен мати достатню ємність. Кількості електричної енергії, яку ми хочемо зберігати в акумуляторі, повинно вистачати з урахувань розумних меж на всі наші потреби, а саме: цієї енергії в акумуляторі повинно вистачати на багаторазову спробу запуску двигуна. Не так що у нас є одна спроба завести двигун, і якщо він не завівся, акумулятор всю енергію віддав, розрядився, і ми попали. Ні, накоплюваної енергії повинно вистачити на те, щоб у мене був запас шансів пуску двигуна у межах, яких можливо усунути несправність двигуна і повторного його намагатися привести в почуття. Також, всупереч віддачам струму на стартер, ми згідно встановлених норм та правил повинні сигналізувати автомобіль. Якщо у мене бензиновий двигун зупинився з якоїсь причини, акумулятор здатен дати стільки енергії, щоб у мене, зновж таки, в розумних межах часу дорожніх ремонтів, вистачило на горіння ламп габаритів та аварійної сигналізації, і за умови, що цього запасу вистачить до кінця ремонту, і цей запас зможе зрушити з місця стартер с ДВЗ.

Звісно, є пряма залежність розміру акумулятору від його ємності, тому інженерами в залежності від марки автомобіля було обрано та встановлено акумулятори певних розмірів та відповідно певної ємності.

А вот тепер представимо собі, що ми зупинилися на трасі. Нехай двигун вимагає невеликого ремонту. Ми ввімкнули лампи аварійної сигналізації,  ремонтувалися протягом, ну нехай години. За цю годину шість ламп постійно підключалися до акумулятору, розряджали його сигналізуючи іншим водіям, що ми зламані. Протягом години акумулятор розряджався, віддавав свою енергію на ці лампи. А тепер ми сіли і заводимо ДВЗ. І тепер акумулятор починає ще віддавати струм стартеру. Бензиновий двигун провернути доволі такі важкувато, тому щоб вистачило сили, стартер є собою достатньо потужний (в автомобільних межах) двигун. І під час запуску двигуна він забирає дуже велику кількість енергії у акумулятора. Ми виявилися майстри хороші і двигун завівся. Але щось ми забули. А забули ми про те, що акумулятор накоплює струм, який ми даємо йому, а потім віддає. Наразі він протягом години ВІДДАВАВ струм, потім на стартер ВІДДАВАВ струм, а тепер же треба ЙОМУ давати струм. Щоб він накоплював його.

Звісно, можна кожни два — три дні знімати акумулятор з автомобіля, підключати його до розетки, заряджати та знов ставити в автомобіль. Але це ж не зручно. Значить нам треба мати власні засоби на автомобілі, які могли би нам заряджати батарею. Саме тому в автомобілі стоїть електричний генератор і  обертається він від бензинового двигуна. Тобто коли ми завели бензиновий двигун, почало за разом з ним обертатися нове джерело струму. Ми більше не повинні задумуватися про кількість електрики в автомобілі, адже у нас працює потужний бензиновий двигун, серце автомобіля, це серце повинно забезпечувати нам надійне світло фар, світло салону, електричні системи автомобіля тощо. Саме тому інженерами були вибрані генератори таких потужностей, які могли б постачати нам енергію на підзарядку акумулятору та живлення інших електричних споживачів автомобіля. Спочатку ми забрали у акумулятора енергію на пуск ДВЗ, тепер ми її повертаємо назад акумулятору — ми підготовлюємо його до наступного пуску двигуна, накоплюємо в ньому енергію. І за все це відповідає генератор автомобіля.

Отже, ми з вами більш менш ознайомилися з цими вищесказаними приладами і більш менш розуміємо, навіщо вони потрібні в автомобілі. Звісно вище я вказував більш менш ідеальні випадки. В житті ж буває що акумулятори вже старі та слабкі, вони вже не здатні накоплювати багато енергії і водій більше не може завести двигун, не вистачає енергії. А з ростом попиту на комфорт в автомобілях все більше і більше електроніки, тому при робочому ДВЗ бувають випадки, коли генератор автомобіля не здатен заряджати акумулятор — в нього не вистачає енергії. Батарея продовжує розряджатися, ми не змогли її в повні мірі підготувати до наступного запуску. Тому наступний запуск важче відбувся, а ще наступний може зійти на ні. Влітку акумулятор є доволі непримхливий прилад, а взимку він противний пристрій який ні розряджатися, ні особливо заряджатися не хоче. Саме тому в експлуатації автомобілів і незнання цих систем водії стикаються із самим неприємним: автомобіль не завівся як завжди саме коли він потрібен. У акумулятора не вистачило потужності.

Повернемося до акумулятора. Як я вже казав, влітку це непримхливий пристрій. Коли на його клемах підвищується напруга від стороннього джерела (генератора автомобіля або зарядного пристрою) він активно починає заряджатися. Коли ми  підключаємо наш самий потужний споживач енергії — стартер — акумулятор з радістю та готовністю дає нам енергію. Та і двигун влітку не холодний, мастило не в*язке і не потрібно так багато потужності на його запуск, ніж взимку, коли все примерзло і заважає обертатися.

А вот взимку все не так. З — за низької температури хімічна реакція в акумуляторі проходить повільно, тому він не хоче нам давати енергію інтенсивно. Фари, лампи то горять, а вот стартер, який вимагає великого струму на себе, вже голодає… Тому до акумуляторів і стартерів висуваються вимоги як найбільш безвідмовної роботи в поганих умовах. Тобто акумулятор при низьких температурах все ще здатен дати якусь кількість енергії, а у стартера від цієї обмеженої кількості енергії повинно вистачити сили зрушити з місця змерзлий двигун. Коли двигун завівся, почав працювати генератор, почав виробляти струм і давати його на зарядку акумулятору. Проте уповільненість хімічної енергії дає про себе знати, акумулятор дуже нехотя заряджається, накоплює дуже повільно в собі струм. І якщо влітку нам вистачило 15 хвилин проїхатися до роботи і батарея заряджена, то взимку (ще за умови постійного ввімкнення пічки опалення, обігріву вікно, фар тощо) акумулятор не накопичує в собі стільки  енергії, щоб вистачило до наступного пуску.

При морозах перед пуском двигуну рекомендується акумулятор «прогріти». Увімкніть на хвилинку габаритні вогні. Лампи габаритів почнуть брати на себе електричну енергію, хімічна енергія в акумуляторі піде більш інтенсивна на вироблення струму цим лампам, і акумулятор трохи прогріється.  Зробіть все можливе, щоб двигун завівся з перших прокруток стартером, наприклад попідкачуйте бензин механічним насосом до карбюратору (якщо такі є). Зазвичай, читаючи багато статей, не рекомендується після пуску вмикати споживачі, наприклад обігріви скла та дзеркал тощо.  Але я вважаю що це маячня, тому що ми прогріваємо двигун на підвищених обертах і на них зазвичай енергії генератора завжди вистачає на все. Тому з прогрівом двигуна на підвищених обертах чому не прогріти б вікна та дзеркала….

А вот коли двигун прогрітий і працює на штатному холостому ході, потужності генератора може не вистачати. Багато людей вважають, що якщо на пульті не горить червона лампочка акумулятору то він заряджається. Це не так. Лампочка горить тільки тоді, коли генератор не дає в мережу струм. Проте на холостому ходу двигуна генератор струм може давати, але на усі споживачі цього струму може не вистачати, і лампа не горить. Проте та кількість, якої не вистачає, забирається від акумулятору — він іде в розрядку. Справа в тому, що генератор виробляє кількість струму в залежності від обертів. Чим більше частота обертів двигуна, тим більше обертів ротора генератора, і відповідно він більше дає енергії. При їзді на передачах оберти двигуна як правило високі і генератор в повній мірі живить усі споживачі та заряджає батарею. А ось на холостому ході двигуна оберти мінімальні, тому і виробляє генератор наш мінімальну кількість енергії. І якщо ви ввімкнули пічку, фари, обігрів, то цієї енергії не вистачає, акумулятор розряджається а ви про це можете і не знати. І порахуйте скільки ви стоїте в пробках, світлофорах, взагалом час на холостому ході -  і всей цей час батарея розряджається. Тому відключайте непотрібні споживачі — нагрілись вікна, вимкніть обігріви. Багато включає і фари і противотуманки, а зранку завестися не можуть… Відключайте, залиште щось одне.

Тому рекомендується по перше підвищити оберти холостого хода при підходах зими. Рекомендується перевірити, яку напругу дає ваш генератор. Взимку напругу бажано мати вищу, ніж влітку. Підключіть вольтметр до клем акумулятора та підніміть оберти двигуна до середини. Напруга повинна бути вище 13,8 В, бажано 14. Якщо вона виявиться меньшою, краще не поскупитися замінити регулятор напруги (тим паче інтегральні коштують в районі 30 грн, на авторинках можна придбати навіть з перемикачем «літо — зима»). Якщо ви вже завели автомобіль, дайте йому попрацювати якийсь час. Наприклад поїхали в магазин, залиште когось в автомобілі і нехай двигун працює. Вимкніть непотрібні споживачі, залиште тільки пічку та йдіть за покупками. Кількість бензину, яку двигун споживе працюючі ці 5 -15 хвилин без вас на холостому ході це пил в очі на відміну від того, що завтра зранку він не заведеться і ви більше нервів залишите на вулиці намаганням завести автомобіль. Якщо у вас була коротка поїздка зранку, наприклад на роботу чи на ринок, не було можливості лишити авто заведеним, залиште його заведеним по приїзду додому. Нехай авто ще пів години попрацює, відтопиться, прогріється акумулятор, візьме на себе заряд.

Звісно останні рекомендації для тих, у кого немає гаражу, приватного будинку, зарядного пристрою, можливості залишити авто без батареї (наприклад у дворах, щоб працювала сигналізація, бо пиздять).

Удачі :)

 

Аккорды к песням

Представляю вашему вниманию подбор простых аккордов к многим хорошим песням. Исключены все «блатные» аккорды, я примерно подобрал по звучанию похжие аккорды. В некотором случае изменено вопреки звучанию для удобства перехода. Большинство аккордов подобрано с помощью amdm.ru и oduvanchik.net с моими изменениями.

Аккорды к следующим песням:

Наутилус — Прогулки по воде

Юрий Антонов — Зеркало

Сергей Никитин — я спросил у ясеня

Кино — Восьмиклассница

Александр Барыкин — Букет

Кино — Малыш

Юрий Антонов — Если любишь ты

Юрий Антонов — Я иду тебе на встречу

Рождество — Молодость

Ариэль — В краю магнолий

Игорь Николаев — Мельница

Кино — Видели ночь

Земляне — Трава у дома

Кино — Кукушка

Юрий Антонов — Давай не будем спешить

Альфа — Гуляка

Олег Ануфриев — Пенся о друге

Кино — Перемен

Кино — Кончится лето

Юрий Антонов — Двадцать лет спустя

Юрий Антонов — Море

Юрий Антонов — Я вспоминаю

Юрий Антонов — Несет меня течение

Юрий Антонов — Наша жизнь

Веселые ребята — Бологое

Веселые ребята — Мы бродячие артисты

Электроклуб — Кони в яблоках

Юрий Антонов — От печали до радости

Юрий Антонов — Вот как бывает

Юрий Антонов — На высоком берегу

Юрий Антонов — Золотая лестница

Юрий Антонов — Поверь в мечту

Юрий Антонов — Белый теплоход

Юрий Антонов — а где то

Веселые Ребята — не волнуйтесь Тетя

Юрий Антонов — Не забывай

Юрий Антонов — о тебе и обо мне

Юрий Антонов — Анастасия

Юрий Антонов — Наша магистраль

Веселые ребята — Автомобили

Юрий Антонов — Стеклянная ночь

Юрий Антонов — Мой путь прост

Юрий Антонов — Если пойдем вдвоем

Земляне — Каскадеры

Юрий Антонов — Каникулы

Юрий Антонов — Маки

 

 

Скачать:

http://andreyzp.ho.ua/FILES/accords.doxc

 

Смешное про алкоголь

Хороша ложка к обеду, а водка сама по себе.

Я хотел бы бросить пить, но постоянно у кого-то день рождения: то у Путина, то у Моцарта, то у Гоголя…

Вы сегодня прекрасно выглядите! Вчера наверное бухали?

Водка способна сегодняшний вечер сделать прекрасным, но за счет завтрашнего утра.

Я сказал выпивке «нет!». Но она на это не реагирует.

Алкоголь не помогает найти ответ, он помогает забыть вопрос.

Бабушка с дедушкой очень любили играть в прятки. Утром бабушка прятала самогон, а если дедушка его находил, то вечером уже пряталась бабушка…

И с кем только не поведешься, чтобы набраться…

Водка — 300 лет на рынке женской красоты.

«Единственный раз, когда я ответил, что не буду пить, был тогда, когда я не понял вопроса».

Хорошего человека издалека видать, у него добрая улыбка, лукавый прищур и бутылка коньяка в правой руке.

Если у меня конфисковали самогонный аппарат, то могу ли я получать компенсацию в связи с потерей кормильца?

Давайте погадаем: пить завтра или не пить? Если решка — пьём, если орёл — кидаем заново!

Тост: да разольется влага душевная по перефериям телесным!

Я пью только в двух случаях: когда есть огурцы и когда их нет.

Чай не водка – много не выпьешь.

Боцман на спор выпил стакан молока.

Что мне снег, что мне зной,
Что мне дождик проливной,
Когда я ухожу в запой!

Ну вот, опять нет повода не выпить.

Любовь с первого взгляда приходит после второй бутылки.

Минералка с утра – не роскошь, а средство передвижения.

Из самых коротких анекдотов: Пошли мужики на рыбалку, а водку забыли…

Водка «Машина времени»! Выпил – и уже завтра!

В подарок он принёс бутылку водки, которую выпил по дороге.

Выхожу как-то из ресторана, а мне какая-то сволочь на галстук наступает…

Как отвратительны людей бывают лица,
Когда с утра нет денег похмелиться.

Утpо вечеpа бодyнее.

Самый скучный человек – тот, с которым даже побухать не о чем.

Водку пить – это не спортом заниматься, тут здоровье иметь надо.

Быстро выпитый стакан не считается налитым.

Здоровым можешь ты не быть, а за здоровье пить обязан!

Не откладывай на завтра то, что можешь выпить сегодня.

Не стоит в пятницу искать повод выпить – пятница уже сама по себе повод.

Поздно выпитая вторая – зря выпитая первая.

Часто о лучших минутах в нашей жизни мы узнаём от очевидцев.

Что ж это за пьянка, если на следующий день не стыдно!

 

с разных страниц интернета…

 

КБ. Разработка электровоза.

Электронный регулятор напряжения генераторов тока управления.

В качестве генераторов взяты машины марки НБ-110 В, номинальной мощностью 8 кВт и током якоря 125 А. В каждой секции электровоза свой генератор, который приводится во вращение своим индивидуальным электродвигателем, что представляет в общем собой цельную конструкцию. Регуляторы напряжения предусматривают работу генераторов тока управления как на высокой, так и на низкой частоте без изменения соединения их якорей — всегда на параллельную работу.  Двигатели генераторов могут соединятся как на параллельную работу, так и между собой последовательно.  Регуляторами предусмотрен обмен информации между собой и обеспечение возбуждения обоих генераторов так, чтобы их токовые нагрузки были в пределах отклонений одинаковыми. Есть возможность электронного отключения генератора.

[24.11.13]

============================================================================
- не срабатывает индикатор отключения генератора, если РН не возбуждает его.
# ошибка в коде, устранена.
============================================================================

[28.11.13]

============================================================================
- установлено ограничение возбуждения генератора по току якоря. При токе
якоря более 125 Ампер отсечка возбуждения.
При испытаниях на предельных токах замечены резкие прыжки тока якоря
от 125 до 130 Ампер с последующим уменьшением тока до 125 А. Это вызвано
тем, что после установки тока 125 Ампер регулятор его поддерживает.
По мере зарядки батарей, которая происходит на низких уровнях заряда
интенсивно, токи падают. В какой то момент открывается порог (ток меньше
125 ампер), регулятор при этом начинает добавлять возбуждение. При этом
в системе электронного сравнения становится «видна» большая разница между
эталонным и фактическим напряжением, и в этот момент регулятор старается
интенсивно увеличить возбуждение для поддержания эталонного напряжения.
Срабатывает сразу отсечка при токе 125 А, однако запаздывание систем,
связанное с намагничиванием машин, потерями, индуктивностями, примерно
увеличивает прирост тока до 130 А. Для электрической машины это не несет
перегрузочного характера, модернизация регулятора не производится.
В связи с отсечкой по току не предусмотрена защита от теплового перегрева
статора генератора.

Расшифровка скоростемерной ленты MSTS, первые этапы

Итак, попробуем для начала в общих чертах ознакомится с расшифровкой скоростемерных лент в симуляторе Microsoft Train Simulator.

Будем использовать программу, которую написали для www.tch-club.ru — лентописец версии 2.0.7

Программа для записи ленты может и чудестно выполняет свои функциональные особенности, а вот с программой расшифровки есть небольшой косячек. По заявлению авторов, у них есть программа, в которой чуть ли не до дробных частей видно все давления, скоростя и т.п.  Может конечно, эта программа в природе и есть, однако разработчики абсолютно не хотят ею делится. Ну ничего, они порадовали нас самой простой, обычной, ничем не примечательной, однако, впринципе, для расшифровки, достаточно выполняющей свои функции программой. С ее помощью мы и будем расшифровывать одну ленточку.

(PS — предлагаю набратся терпения, поэтапно почитать статью и открыть ленту у себя на экране. Скачайте по ссылке ленту и программу расшифовки: http://andreyzp.ho.ua/FILES/lenta.zip
На первый взгляд все кажется достаточно тяжелым, читайте статью до конца и вы поймете, что впринципе, ничего сложного то и нету… главное внимание и терпение :) )

Разовьем немного наш с вами интерес, посмотрим как выглядит наша ленточка, которую специально наездил для нашей статьи.

лента1

Итак. Это общий вид программы. Сегодня мы немного познакомимся с основами расшифровки скоростемерной ленты.

В качестве пролога расскажу, что «нарисовано» на этой ленте, чтобы мы для начала понимали, что вообще пытаемся там увидеть.
Лента заправлена на одиночный локомотив серии ВЛ8 (да, впринципе, серия не имеет значения. Лента будет одинаковой для любого одиночного локомотива).
Для начала я сделал несколько ненужных для жизни протяжек. Зачем? Для того, чтобы немного вам объяснить далее, что такое протяжка, причем при каждой протяжке я устанавливал разное давление в тормозной магистрали. И мы проследим при каждой протяжке за этими изменениями. После этих нелепых протяжек, локомотив маневровым порядком проедет по станции до выходного светофора. Дальше, на месте будет сделано опробывание тормозов на следование резервом (одним локомотивом).
Дальше, после пробы тормозов на месте, как и положенно для одиночго следующего локомотива, в ходу выполнено две пробы тормозов = 254 и 394 кранами. Опробовав тормоза, одиночный локомотив прибыл на следующую станцию с остановкой.
Это все мы и попробуем расшифровать. Причем расшифровать в деталях, с величинами давлений, скоростей, времени и т.п.

Для начала познакомимся, что наша электронная лента вообще пишет.
Лента2

Итак, цифрой 1 отмечена регистрация скорости.
Естественно, чем выше рисует — тем выше скорость.
В самом начале писец скорости рисовал что то похожее на букву «п», или если нагляднее горизонтальную линию с черточками вниз. Так вот это протяжка ленты. Каждая буква «п» — это одна протяжка ленты.

Цифрой 2 отмечена величина давления в тормозной магистрали. Специально для наглядности видно, как начиная с левой части ленты, давление поднималось вначале ступенями. А потом уже изименялось согласно инструкции, впрочем об этом чуть дальше. Главное понимать, что это регистрация давления в тормозной магистрали.

Цифрой 3 отмечена регистрация времени, а именно минут. С течением времени этот писец поднимается вверх. После истечения получаса он сразу падает опять на низ, и с каждой минуткой поднимается на определенное расстояние вверх. При расшифровке дальше будет понятно, как пользоватся этой линией :)

Цифрой 4 указаны линии разных цветов — это показание АЛСН в данный момент времени. В жизни, на механических скоростемерах такого нету, там тоже писцы прочерчивают линии, но нам это не нужно. Здесь все просто и понятно.

Цифрой 5 на ленте показано состояние клапана ЭПК. Тобоеж, т.к. он у нас всегда включен в игре, мы будем видеть по этой линии, когда у машиниста происходила проверка бдительности.

Линии рисуют, только нужно ж откуда — то знать, что за величину циферную они рисуют.
Для этого на ленте есть вспомогательные отметки:
Лента3

Красными кружками — отметки скорости. Тоесть, если линия скорости доходит до определенной горизонтальной линии, мы смотрим какую скорость эта линия означает, и понимаем, с какой скоростью ехал поезд.
Каждая линия на 10км/час больше стоит по порядку. И так от 0 до 150км/час. Тоесть, интервал скорости поделен на 15 горизонтальных линий, и мы можем достаточно просто определить скорость.

Синими кружками я пометил отметки величины давления в тормозной магистрали. Тобеж одна, две, три, четыре и т.п. атмосфер. Благодаря этим отметкам, мы сможем определить, какое было зарядное давление, какими ступенями выполнял торможение машинист, и вообще видеть, что же происходило с тормозами.

Зелеными кружками отмечены минутки. Писец времени рисует свое значение на минутном диапазоне, и мы можем поминутно наблюдать за каждыми действиями машиниста. Дальше будет понятнее при расшифровке.

Черными кружками отмечены километры. 1, 2, 3 и т.д.проеханный километр пути.
Напомню, что скоростемерная лента, когда локомотив стоит, тоже неподвижна. Проход ленты происходит только при движении, причем за один километр пути лента пройдет 5мм (в нашей электронной для удобства это расстояние чуть дольше, поэтому сверху есть и отметки). А при стоянке лента не двигается. И для того, чтобы видеть какие либо изменения, ленту приходится протягивать вручную…

Итак, это была теоретическая часть. С виду все кажется сложно, но на деле выглядит значительно проще.
Давайте возьмем тот же кусок ленты, что мы только что наблюдали, и выберем какой то произвольный момент времени. Просто так, наугад, и попробуем расшифровать его. Вот, чисто на угад, я взял следующий кусок времени.
Лента5
Вместе с курсором у меня ходят белые линии, эдакий белый крест. Я навел его на случайно выбраный промежуторк времени, присмотритесь, и вы увидите его.

Итак, давайте же узнаем, в каком состоянии находился локомотив в этот промежуточек времени.
Все достаточно просто. Просто стоит посмотреть, на каких уровнях линии писцов пересекли нашу линию курсора. Начнем со скорости:
Лента4
Я для наглядности обвел кружком.
Наша линия писца скорости ровно совпалась с горизонтальной отметкой 20 км/час.
Значит, в этот момент времени наш локомотив двигался со скоростью 20км/час.
Давайте подниматся по белой линии курсора выше. Следующий писец — писец давления тормозной магистрали.
Лента6
Мы видим, что линии соприкоснулись на отметке чуть выше 5 атмосфер.
Если глазом прикинуть, чуть меньше середины между 5 и 6 атмосферами. Если глазом еще точнее присмотрется (увы, такая программа расшифровки, лучшего разработчики не дали) то приблизительно давление в тормозной магистрали 5,3 атм. Ага. Дальше поехали. Выше поднимаемся.

Лента7
Дальше писец времени. Мы попали между отметками 20 и 25 минут.
Примерно поделим глазом, чуть ниже середины, значит на часах было 22 минуты (точное время, час уточнять не будем пока).
Лента8
Выше пойдем = индикатор огня локомотивного светофора. Наша белая линия совпалась с белой полоской индикатора. Значит на локомотивном светофоре горел белый огонь. Все просто же…
Дальше.
Лента9
Писец ЭПК.
Здесь он показывает что ЭПК включен (по другому в игре быть не может). При этом видите справа и слева он в какие то моменты времени рисует полосочку вверх? Когда он рисует эту полосочку, происходит проверка бдительности. Мы сейчас попали, что он рисовал линию ниже, полосочек не ставил. Значит в этот момент времени у машиниста проверки бдительности не происходило.

Итак. Подобьем итоги:
В выбранный нами момент времени локомотив двигался со скоростью 20км/час, заряженными до зарядного давления тормозами (давлением 5,3 атм), и при белом огне на локомотивном светофоре.

Попробуйте сами:
Лента9
Постарайтесь определить все параметры самостоятельно. Я лишь скажу, что увидел я:

Локомотив двигался со скоростью приблизительно 33-34 км/час, тормозная магистраль была заряжена зарядным давлением 5,3 атм, на часах было 26 минут, и движение происходило при зеленом огне на локомотивном светофоре.

Проработайте этот момент. Важно понимать как расшифровывать ленту в нужный кусов времени.
Потому что дальше мы будем следить за каждой операцией машиниста, и будем каждый момент времени по очереди проходить и составлять картину его действий. Тоесть начнем сам процесс расшифровки ленты.
Мы видим маленький кусочек ленточки, а про этот кусочек можно много о чем написать, о всех движениях которые выполнялись.

Итак, перейдем к непосредственной расшифровке ленты.
Сразу уделим внимание одному моменту. Условно нашу ленту, на которой мы учимся сегодня основам расшифровки, поделим на две части. Первая часть пробная, там абсолютно ненужные для работы протяжки с разными величинами давления тормозной магистрали, вторая же часть ленты — непосредственно езда на маневровом режиме, переход на поездной режим, следование до следующей станции с пробой тормозов в ходу и последующей остановкой в пункте назначения.
На настоящей ленте ставятся насечки писцами, выполняется продувка магистрали, проба тормозов, это все у нас не выполнялось, отчасти потому что программа в msts этого делать не может, отчасти для ненужности на данный момент.
Итак, давайте внимательно рассмотрим условно первую часть ленты.

Лента10

Мы видим четыре протяжки. Напомню, при протяжке линия скорости рисует что то похожее на букву «п» (в реальной ленте конечно такого нет, здесь программа нам немного помогает).
Протяжку еще легко как в данной, так и в реальной ленте определить следующим способом — при протяжке ленты писец времени рисует ровную горизонтальную линию.

Итак, посмотрим внимательно на первую протяжку.
Лента11

При первой протяжке давление в тормозной магистрали 0 атм — магистраль полностью разряжена. Протяжка выполнялась при желтом огне на локомотивном светофоре, на часах было почти 20 минут.

Расшифруем следующую протяжку ленты.
Лента11

Давление в тормозной магистрали почти 2 атм, на часах чуть больше 20 минут. Примерно, вторая протяжка была выполнена через 10 — 15 секунд после предыдущей. На локомотивном огне горел желтый огонь..

Следующая протяжка (третья) сделана примерно через такой же промежуток времени, при этом давление в тормозной магистрали составило порядка 4,1 атм.

Обратим внимание на следующее:
Лента13

После третьей протяжки (было давление 4,1 как мы только что определились) машинист незначительно разрядил магисталь. Писец давления опустился 3,9 атм. Значит машинист разрядил магистраль на 0,2 атм, при этом лента не протягивалась. Поэтому писец давления рисовал вертикальную линию. А дальше писец давления пошел высоко вверх, тоесть практически, если определять «на глаз», примерно до 8 — 9 атмосфер. Значит, машинист перевел руку крана машиниста в 1 положение.
Дальше выполнена еще одна протяжка ленты, при этом давление составило уже примерно 5,3 атм — тоесть зарядное для одиночного локомотива. Значит машинист до этого «отбил» первым положением, и перевел ручку крана машиниста во второе положение.

Проработайте эти моменты с протяжкой ленты, потренируйтесь с расшифровкой этих моментов.

Ну а теперь приступим к расшифровке уже ленты уже с реальным движением.
Лента14
Будем считать, что машинист на станции принял смену, заправил ленту, продул тормозную систему, опробовал на месте тормоза при приемке локомотива и т.п. Этого всего на ленте нет, и как я уже говорил, в полном объеме из за программных ограичений быть не может.
Начнем с того, что машинист привел локомотив в движение. Причем передвижение было маневровым порядком. Как мы определили, что маневровым? Да запросто.. Видно, что проехал машинист достаточно немного, перед тем как ехал, никаких проб тормозов небыло… Значит это обычное маневровое передвижение по станции.

Итак, начнем с начала движения.
На скриншотах обращайте внимание на белые лучи от курсора, которые помогают нам по вертикали и горизонтали в расшифровке.
ЛЕнта14
Машинист привел в движение локомотив на 21 минуте, при этом на локомотивном светофоре сразу произошла смена огней с желтого на белый.
Как мы выяснили, проб тормозов (что свидетельствует о переходе на поездное режим) небыло (за исключением того что машинист забыл сделать эту пробу :) ), значит маневровым порядком машинист следовал по станции, примерно глазом мы определяем, проследовал 800 метров.
При этом скорость не превышала 20 — 21 км/час, на локомотивном светофоре горел белый огонь. Давление в тормозной сети было зарядным. Самое обычное маневровое передвижение. Писец ЭПК всегда рисовал линию вниз, значит при маневровом передвижении проверки бдительности не происходило.
Проследовавши 800 метров маневровым порядком, в 23 минуты, машинист остановился.

Дальше рассмотрим этот момент.
Лента16

Видно, что машинист выполнил протяжку скоростемерной ленты.
При этом на локомотивном светофоре горел зеленый огонь, а давлени в тормозной магистрали составило приблизительно 4,4 атм. Протяжка выполнилась приблизительно на 24 минуте, при этом выпуск составил примерно (5,3 — 4,4 = 0,9 атм). Выпуск составил больше чем надо (видимо в игре есть погрешность на отображении разметки прибора, в жизни тоже бывают несовпадения с лентами, если такое происходит в течении всей поездки, как правило, претензний нет).
Тоесть значит, после маневровых передвижений машинист остановился и опробовал на месте тормоза.
После выполнения протяжки видно, что машинист отпустил тормоза, при этом давление «заскакивало» выше зарядного. Значит машинист переводил ручку крана в 1 положение. Все правильно.
Эти действия свидетельствуют о том, что машинист перешел на поездной режим, и готов отправлятся резервом. По показанию АЛСН можно судить, что ДСП станции уже открыла выходной сигнал и локомотив готов к отправлению.
Писец времени нарисовал вертикальную линию высотой примерно с одну минуту.
Значит, постояв одну минуту (и это тоже правильно, потому что при опоробовании тормозов помощник машиниста должен был пойти и визуально убедится в срабатывании тормозов. Минуты хватит) машинист привел в движение локомотив.
При этом на локомотивном светофоре горел зеленый огонь, давление зарядное.

Обратим внимание на этот момент:
Лента17
Мы видим, что машинист проследовал с начала трогания приблизительно 400 метров, при зеленом огне на АЛСН и зарядном давлении, при скорости 29 км/ч начался заметный спад этой самой скорости. Это первая проба тормозов в ходу, при этом давление в ТМ зарядное, значит торможение, как и положенно, выполнялось краном 254.
Проба выполнена в пределах 400 метров, в пределах скорости 25 — 35 км/час — замечений нет.
Скорость упала до 11 км/час, значит спад скорости составил (29 — 11) 18 км/час. Тормозной путь составил примерно 120 — 150 метров.
Тормозной эффект есть, тормоза эффективны, первая проба тормозов выполнена с соблюдением всех условий.
Дальше мы видим интенсивный набор скорости. Машинист начал разгонять локомотив для выполнения второй пробы тормозов воздухораспределителем (краном 394).

Обратим внимание на этот момент:
Лента18

Мы видим, что при скорости почти 50км/час, зеленом огне на локомотивном светофоре и 27 минуте на часах, началось снижение давления в тормозной магистрали.
При этом давление снизилось так же, как и при пробе на месте (на 0,9 атм, мы уже говорили за погрешность. Величина должна составлять 0,7 — 0,8). Значит, машинист разогнал локомотив до скорости 50км/час и понижением давления в тормозной магистрали на величину первой ступени начал проверять работу тормозов с воздухораспределителем. При этом мы видим, что после применения торможения начался интенсивный спад скорости.

При этом, смотрим:
Лента19
при скорости примерно 32 км/час машинист производит отпуск тормозов переводом ручки крана в 1 (это видно по завышению давления), а потом в поездное положение.
При этом спад скорости составил (50 — 32) 18 км/час, тормозной путь составил примерно 100 метров. (распредом лучше чем своим, хи хи :) )) ).
Вторая проба тормозовы выполнена в пределах норм, тормоза эффективны.
Дальше видно, что скорость упала до 20км/час пока тормоза отпускались, и машинист при зарядном давлении, зеленом огне на локомотивном светофоре разогнался приблизительно до 38км/час, а на 28 — 29 минуте остановил локомотив.

После остановки машинист выполнил протяжку скоростемерной ленты при зеленом огне и зарядном давлении в ТМ. Такая протяжка свидетельствует о переходе локомотива на маневровый режим.
Вот:
Лента20

Подведем итоги.
Благодаря курсору, мы можем четко определить в какой момент времени, на каком расстоянии, с какими скоростями и состоянием тормозной система выполнял свои обязанности машинист. Более менее детально мы расмотрели маленький кусочек ленты, где машинист маневровым порядком проехал по горловине станции, остановился судя по всему, у выходного (маршрутного) светофора, сделал как и пологается, пробу тормозов на месте, выехал со станции, по зеленым огням выполнил вначале первую, затем вторую пробу тормозов, прибыл на следующую станцию и перешел опять на маневровый режим передвижений.
На этой ленте можно видеть поминутно, пометрово (ленту можно увеличить) все действия машиниста и сделать детальный отчет. Конечно же, для того, чтобы знать какие машинист допустил ошибки, нужно самому знать инструкции и правильность выполнений.
Внизу статьи будет ссылка, где можно скачать эту ленту с расшифровщиком, и самому наглядно, опираясь на статью, расшифровать эту ленточку.
Хочу обратить ваше внимание, что при расшифровке ленты стоит некоторые факты интуитивно понимать. Что я имею ввиду? Ну напримел если локомотив ехал, и заметный явный спад скорости, а давление в ТМ осталось зарядным, явно что машинист тормозил 254 краном. Эти вещи нужно при расшифровке понимать.

Закрепите хорошо материал, научитесь на этом примере расшифровывать ленту.
Когда научитесь, будем читать дальше.

Будем считать, что научились :)
Предлагаю для вашего внимания еще одну интересную ленту, тоже локомотив резервом ехал.
И я уже не буду показывать все и рассказывать детально. Вы уже должны сами уметь это все делать.

На первый взгляд ужасна, но это не так, лента:

Лента21

Сущность этой ленты в том, что многие видят в ней ошибки. Давайте разберемся.
Часики у нас идут ровно с нулевой минуты, поэтому я буду лишь опиратся на минуты, а вы по шаблону будете смотреть (эта лента в скачанном вами архиве тоже есть!)

Мы видим, что с нулевой минуты локомотив поехал. Как? Маневровым порядком конечно. При зарядном давлении. И зеленом огне. Все хорошооо..
Примерно на 2 минуте, проеследовав 250 метров, локомотив остановился. Дальше машинист понизил давление до 4,5 атм (5,3 — 4,5 = 0,8), тобеж выполнил первую ступень, протянул ленту. Тобеж попробывал тормоза на месте для поездного режима. Отпустил тормоза и сразу привел локомтив в движение.
Проследовав порядка 100 — 120 метров с зарядным давлением в ТМ, машинист опять остановил локомотив. Нет, это не первая проба тормозов 254 краном. Мы видим, что машинист потом опять протянул скоростемерную ленту. Причем опять при протяжке давление в ТМ составило 4,5 атм.
Что выходит? Машинист следовал маневровым порядком, остановился, применил первую ступень (как для пробы тормозов), отпустил, проследовал еще 100 метров, опять остановился, и опять начал пробывать тормоза на месте.
Зачем машинист это сделал? А кто его знает… Значит были на то причины. Некоторые считают это ошибкой, а по сути, в чем ошибка? Машинист ничего не нарушил. Ошибка, это если не попробывать тормоза. А здесь машинист два раза попробывал на месте тормоза… Это не нарушение. И такие моменты пропускаются. Проба тормозов перед отправлением есть? Да, есть. давление в пределах нормы? да. Значит нарушения нету.
Дальше мы видим, что машинист простоял полторы минуты и привел локомотив в движение.
На 6 минуте мы видим, что проследовавши где то 280 — 300 метров при скорости порядка 32 км/час выполнил первую пробу тормозов 254 краном.
А на 7 минуте при скорости 40 км/час выполнил вторую пробу тормозов 394 краном, с таким же снижением давления (0,8). Спад скорости есть, тормоза эффективны, это по ленте видно. Все правильно выполнено.
А теперь мы видим что минуту спустя машинист разогнал локомотив до скорости 60 км/час, и выполнил еще одно служебное торможение на величину первой ступени. Зачем он это сделал? Да кто ж его знает :) Но нарушения то нету? Может перепробывать тормоза захотел. Вначале попробывал на 40, решил маловато, перепробывать на большей скорости… Но нарушения то никакого нету? По сути первая проба тормозов тоже правильная, ее хватило бы и претензий небыло бы. Но машинист решил видимо еще раз попробовать тормоза. А может зачем то скорость сбавлял краном? В общем, это его личные дела, но нарушения здесь абсолютного никакого нету и придратся не к чему… Ошибки здесь нет.

Дальше видно, что через 3км 800 метров после отправления при скорости где то 74 км/час на локомотивном светофоре загорелся желтый огонь. Машинист начал снижение скорости.
А на 11 минуте локомотив был остановлен и выполнена протяжка скоростемерной ленты. Протяжка свидетельствует о переходе на маневровый режим (давление зарядное). А потом еще порядка 1450 метров машинист следовал при зеленом, а потом белом огне на АЛСН маневровым порядком по станции.

А теперь давайте рассмотрим еще одну скоростемерную ленту. Вот здесь уже я умышленно сделал пару нарушений.
Рассмотрим детально?
Лента22

Локомотив следовал маневровым порядком при зеленом огне на АЛСН. Остановился, выполнил пробу тормозов для перехода на поездной режим на месте. Тормоза попробывал, протяжку ленты выполнял. Все правильно.
Дальше машинист отправился на перегон, где должен выполнить две пробы в ходу.
Так вот здесь есть первое нарушение, на которое расшифровка обратит внимание. При пробе тормозов на месте локомотив простоял меньше минуты. Писец времени даже минуты горизонтальной линией вверх не нарисовал. Навряд за такое время помощник машиниста успеет выйти на улицу, убедится в срабатывании тормозов, прижимании колодок к ободам, дать на отпуск, убедится в отпуске тормозов.. На первый взгляд бригада пробу выполнила, но по ленте явно видно что помощник смотреть тормоза не выходил.. (если конечно у него нету пропеллера).
Дальше машинист отправился на перегон и при скорости 32 — 33 км/час сделал первую пробу тормозов 254 краном. Опять же, на первый взгляд все правильно, однако в нарушение инструкции по эксплуатации тормозов машинист выполнил эту пробу, проследовав порядка 850 метров, когда по инструкции первая проба должна была быть выполнена в пределах 400 метров…

Ссылка для скачивания программы расшифровки с нашими лентами учебными:

http://andreyzp.ho.ua/FILES/lenta.zip

Если будут вопросы, обращайтесь.

Огляд фільму «Случай в квадрате 36-80″

Отже, сьогодні хочу приділити увагу фільму «Случай в квадрате 36-80″.
Сам фільм та опис можна взяти десь тут:

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2326407

Беручи з rutracker опис:
В Северной Атлантике, неподалеку от района, где проводят учения советские корабли Военно-Морского Флота, терпит аварию подводная лодка с вышедшим из строя атомным реактором. Патрульная служба ВМС США пытается сбить советский самолет-спасатель, а тем временем с неуправляемой лодки в сторону советских кораблей уже направляются две крылатые ракеты. Советские моряки, уничтожив смертоносное оружие, топят подводную лодку противника - и ликвидируют возникновение глобального конфликта.

Отже, про фільм. Сюжет фільму доволі цікавий, протягом години відбувається доволі цікаві події, при цьому усі дії відбуваються не на одному об’єкті (човні тощо), а на різніх по рівню аудиторіях, починаючи від підводного човна, літака і закінчуючи верхівками керування флотом та авіацією.
Зйомки фільму вражають. На доволі професійному рівні, а головне наживо, знято багато кадрів, які зазвичай проста людина далеко не може побачити, наприклад зліт літаків, пуск ракет, а що дуже зацікавило побачити «наживо» — як відбувається заправка літака паливом від іншого літака прям у небі під час руху. Протягом години можна побачити достатньо багато цікавих кадрів та на доволі достатньому рівні збагатити свій кругозір про військовий флот та авіацію. До недоліків фільму слід віднести дещо у деяких місцях перегиб щодо внутрішнього обладнання. Так, наприклад, беручи пульти та щитки керування, нажаль переграли із занадто великою кількістю різних мигаючих ламппочок тощо. Також до недоліку варто віднести слабкувату передачу акторами емоцій. Проте беручи переваги сюжету та кадрів, фільм заслуговує на найкращу оцінку.